Lokman Hekim AVM > Blog > Şifalı Bitkiler > Tilya Kürü Nedir? Ne İşe Yarar? Tilya Kürü Çayı Hazırlanışı

Tilya Kürü Nedir? Ne İşe Yarar? Tilya Kürü Çayı Hazırlanışı

Geçmişimizden günümüze kadar kültürümüzde pek çok bitki karışımı hem damağımıza hem midemize hem de bedenimize iyi gelmiş ve senelerdir kullanıla gelmiştir. Ananelerimizin ninelerimizin karnımız ağrıdığında midemiz bozulduğunda yaptığı özel karışımlar nefis kokulu çaylar bizlere bıraktıkları en güzel miraslardan biri. Mesela papatya çayından bihaber olsaydık özel günlerimiz daha zor geçiyor olmaz mıydı sizce de. Yada kış günü boğazımızın gıcıklanmasına bir ıhlamur yapamasaydık, ya midemizin bulanmasına nane limon…İşte bunları düşündüğümüzde aslında kültürümüz geleneklerimiz bitki çaylarını bize fazlasıyla sevdirmiş ve tanıtmış. Peki hangisi hangi konuda maharetli hangisi kokusuyla etkisiyle bizleri mest ediyor birlikte bakalım.

karisik-bitki-caylari

Yazımıza konu olan çay tilya kürü. Halk arasında ıhlamur diye tabir edilen güzel kokulu bitki çayı, oldukça etkili güçlü etkileri bulunan kuşburnu ve altınotunun karışımından oluşan tilya kürü hem C vitamini açısından hemde yağ yakımı açısından oldukça güzel bir formülasyon. Tiya kürü karışımı ve ayarı doğru ayarlandığında zayıflamaya yardımcı oluyor ve fazla yağların yakımını hızlandırmaya imkan sağlıyor.

Peki tilya kürü nasıl hazırlanıyor ? İşte tilya kürü malzemeleri;
-Ihlamur 10 gram(2 tutam)
-Kuşburnu 10 gram(10-12 taneye tekabül eder) biraz ezilmelidir
-Altınotu

tilya-cayi-hazirlanisi

Tilya kürü hazırlanışı;

-Yarım litre biraz fazla suyu kaynatın
-Bitkileri içine atın 7-8 dakika hafif ateşte kaynamaya devam etmeli
-Ilıdıktan sonra süzebilirsiniz.
-Aç karnına tüketin
-Hepsini bir anda tüketmeyin 5-6 aralıkara yayabilirsiniz.
-Emziren anneler de kullanabilir fakat 6. Ayı bekleyip kullanmaları daha uygun olacaktır.
-Tansiyon düşüklüğü yaşarsanız kullanmayı bırakın.

Tilya kürü hem yaz hem de kış bol bol enerji veriyor hem detoks hemde fazlalıklardan arınma konusunda başarısını ise Prof Dr. İbrahim Saraçoğlundan çokça duymaktayız.Gün geçtikçe ününe ün katan tilya çayı kullananlar ise hallerinden oldukça memnun.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

saraçoğlu tilya kürü yorumları, tilya kürü ekşi, tilya kürü fiyatı, tilya kürü kullananlar gercek yorumlar, ibrahim saraçoğlu tilya kürü ile zayıflayanlar, tilya kürü kullananlar 2017, tilya kürü zahide yetiş

Yorum Yaz

Yorumunuz Bize Ulaştı.Teşekkür Ederiz.Onaylandıktan Sonra Yayınlanacaktır.
Yorumunuz Gönderilemedi tekrar deneyiniz.